סרטן חברתי

בעולם מסתמנות עכשיו שתי אופציות בלבד לצאת מהמחלה:

זו שהעולם מדבר עליה כבר כאופציה סבירה- בסרטן הזה ניתן לטפל רק בהקרנה אטומית הנתמכת בכימיה.

האופציה השנייה שהעולם הרחב עדיין לא מדבר עליה  היא – חכמת החיבור. חכמת  החיים הטמונה בטבע הכללי.

הגיע זמן להשמיע:

כול העולם מכיר בזה שאת הבעיות שהוא נמצא בתוכם הוא לא יכול לפתור. האגו לא נותן ,ואפילו הורס לנו. אנחנו רוצים לצאת ולא יכולים. אז מה עושים- "מגלגלים" את הבעיות  לדור הבא.לא מתחייבים,לא עוזבים את הבית, לא מתחתנים, לא מקימים משפחה, מתגרשים, לוקחים סמים, אלכוהול ותרופות הרגעה והמינון מזה רק עולה.

למה זה קורה?  אנחנו רואים שאדם לא יכול למשוך בציצית ראשו כדי להוציא עצמו  ממערבולת שמטביע אותו, כמו גם לא לצאת מהבעיות שהוא בעצמו ייצר. דרך ללא מוצא זו מציע לנו האגו.

לעומתו מחזיקה חכמת החיבור בשיטת הטבע הכללי. שיטה שכול תכליתה היא להגיע לקשרים טובים בינינו , בהם יכול כול אחד בעזרתה של החברה שסביבו,להוציא עצמו מהטבע האגואיסטי שלו, לעבור מקבלה לעצמו על חשבון האחרים, לנתינה לאחרים.

את השיטה הזו מתרגלים במעבדה חברתית הנבנית בקבוצות קטנות של עד 10 אנשים  שם למודים ומתרגלים בו זמנית את חומר הלימוד בסדנאות משותפות. בצורה כזו מתאפשר לכול אחד מהחברים לבדוק על עצמו האם מתקדמים למטרה.

מטרת הקבוצה היא להגיע למערכת יחסים בין חבריה הבנויה על תמיכה וערבות הדדית הדומה לזו הקיימת בטבע שסביבנו.  כך לצאת לחיים חדשים. לאחר מכן להעביר אותה שיטה לידיעתו של העולם כפתרון יסודי לכול בעיותינו.

לפני שנגיע למצב שבעל כורחנו יפזרו שליטים שטופי אגו קרינה אטומית,יכול כול אחד מאתנו לבדוק באופן חופשי  וללא כפיה את האופציה המועדפת עליו-

חיים חדשים של נתינה לזולת, או מלחמת גרעין אגואיסטית.