(א)תאיזם

מדוע אמונה באתאיזם הולכת וגדלה, אי-האמונה (הכחשה/שלילה) במציאות אלוהים (או אלים).

אנשים עושים הכל כדי לא להתמודד עם אחת השאלות המהותית של החיים, תאיזם או אתאיזם.

האם דת (כמקור לתאיזם עיוור) נותנת תשובות לשאלות המתעוררות על מהות החיים?

עבור אנשים שמסתמכים רק על הוכחות מדעיות, האם המדע המודרני עוסק בחקר האל או משמעות החיים?

 


מצב העולמי הולך ומחמיר (ייסורים, דיכאון, רעב וכו’), טוב לא נראה בעולם, רק כדי לשכוח, הולך וגדל שימוש בסמים ותרופות למיניהם.

עיקר החדשות הוא על המתרחש באירופה עם המהגרים, על מלחמות באזורים רבים בעולם, על הרעב באפריקה, על מלחמת האזרחים בסוריה, משטרים דיקטטוריים, נשק אטומי בידי רודנים, ומה לא.

מלחמת עולם הבאה בפתח, ולא נראה באופק פתרון.

לנוכח מציאות זו, אפשר לשאול: מה אנחנו עושים בעולם הזה? למה לנו לחיות? מהי מטרת החיים? מה טעם בחיים?

בתוך התאיזם, אפשר למצוא תשובות מלאות לכל שאלות אלו.

אם אלוהים במרכז וטוענת כי, בכדי להגיע לחיים טובים ומאושרים, צריך לגלות את הבורא היחיד (“אין עוד מלבדו") בעולם הזה (כל עוד אנחנו בחיים), אף יתרה מזאת, כל הנבראים חייבים להגיע למטרה זו (גילוי הבורא).

לשם כך, לעומת דת ומדע, חכמת-הקבלה דורשת מאדם להשתנות, מאהבה עצמית (אגואיזם) לאהבת הזולת (אלטרואיזם), כדי להגיע לשלמות (“ואהבת לרעך כמוך").

אדם יכול לשנות את המציאות על ידי שינוי פנימיותו, בחקר-עצמי בעזרת כלים שברשותו (בתוכו), המוח (חשיבה והגיון) והלב (רגשות), כאשר המצב הרצוי הוא כאשר "הלב מבין".

כל בעיות העולם מסתכמות בהתפתחות האנושות אשר מתבססת על גדילת האגו הבלתי-נשלט. בשונה לביטול לטבע וזרימה אינסופית בדבקות איתו.

אנשים שהגיעו לגילוי האלוקות, מדריכים אותנו כיצד לקבל נכון, איך לבנות מעל האגו שצומח, רובד חדש שיאפשר לנו לחיות חיים טובים.

רמות הבסיסיות (אוכל, מין, משפחה, כסף, כבוד, מושכלות) בשלבי התפתחות האנושות הסתיימו, והגיעה העת לעבור לשלב הבא של ההתפתחות, לשלב המדבר הרוחני שמושג רק בעזרת שיטה מוכחת ועתיקה.